Parę słów o mnie...

a przede wszystkim cześć Wam!

Nazywam się Marek Busza. Jestem miłośnikiem zwierząt od najmłodszych lat. Od małego planowałem związać przyszłość ze zwierzętami. Próbowałem swoich sił w różnych dziedzinach, aż w końcu znalazłem i dlatego też czytasz teraz tego bloga :).

Marek Busza dietetyk zwierzęcyJestem samoukiem. Chociaż ukończyłem zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, to śmiało mogę stwierdzić, że wiedzę dotyczącą zwierząt domowych w zdecydowanej większości wyniosłem z samodzielnej nauki (książki, artykuły, doświadczenia itp.). Studia pomogły mnie na pewno bardziej nakierować. Dużo ludzi pewnie zapyta „Czemu w takim razie nie poszedłeś na weterynarię?”. No cóż, był taki plan ale w ostateczności postanowiłem że poświęcę się żywieniu zwierząt. Jest to na tyle szeroki temat, że mało który człowiek jest w stanie ogarnąć kwestie leczenia jak i żywienia. Tak jak w naszym życiu mamy lekarzy i dietetyków, to samo tyczy się świata zwierząt.

Doświadczyłem pracy poniekąd związanej ze zwierzętami gospodarskimi, gdyż pracowałem jako doradca żywieniowy w firmach paszowych, jednak to nie było to do czego mnie ciągnęło w 100%. Stwierdziłem, że chcę rozwijać się i pracować ze zwierzętami domowymi. Szczególnie upewniło mnie to w tej świadomości, gdy wyleczyłem swoje kota, będącego już w podeszłym wieku, pomimo braku rezultatów po wielu wizytach u weterynarzy.

Na co dzień jestem zdecydowanym fanem samorozwoju. Poza zwierzętami interesuję się tworzeniem stron internetowych, ich pozycjonowaniem, grami nie tylko tymi komputerowymi a również planszowymi. Uwielbiam również jeździć na rowerze i spacerować.

Dlaczego tak naprawdę piszę?

Głównym powodem, jest to że uwielbiam doradzać i dzielić się swoja wiedzą. Pomimo, że nie jestem żadnym guru, również co chwilę uczę się nowych rzeczy, to czuję wielką satysfakcję gdy mogę komuś pomóc. Oprócz pisania artykułów, rozwiązuję problemy zdrowotne psów, kotów i nie tylko, poprzez doradztwo i układanie diet. Jeżeli masz jakiś problem ze swoim pupilem, śmiało kontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy lub email kontakt@petslover.pl, a zobaczymy co da się zdziałać :).

Na blogu odnoszę się głównie do zagadnień związanych z żywieniem, hodowlą, behawiorem, zdrowiem i profilaktyką zwierząt. Żeby, nie było zbyt sztywno piszę również luźne artykuły lub różne zabawne historie ze zwierzakami w roli głównej. Niedawno aktywowałem też mój kanał na Youtube, gdzie również dodaję treści.

Jeżeli należysz do osób, które chcą dowiedzieć się więcej w kierunku zwierząt domowych, lub masz problem ze swoim pupilem to ten blog jest dla Ciebie :). Moim celem jest, to by każdy wpis przyniósł Ci choć trochę prawdziwej wartości.

Sprawisz mi wielką przyjemność, jeżeli będę mógł Ci w czymkolwiek pomóc :).

 

Kwalifikacje:

  • magister inżynier zootechnik, specjalność żywienie zwierząt
  • ukończony kurs: ,,Dietetyka weterynaryjna i prawidłowe żywienie psów i kotów”
  •  koci tata 18 letniego Gangstera i niespełna rocznej Mii :).

 

marek i kot