ŻywienieKonsultacje żywieniowe u zoodietetyka

Tak jak w świecie ludzi mamy podział na lekarzy i dietetyków, tak samo w przypadku świata zwierząt mamy lekarzy weterynarii i zoodietetyków. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę o istnieniu takiej profesji jak zoodietetyk. W Polsce jednak jest to jeszcze pewna nowość.

 

 

Kim jest zoodietetyk?

Zoodietetyk lub inaczej dietetyk zwierzęcy to osoba, która profesjonalnie zajmuje się żywieniem psów i kotów. Głównym celem dietetyka zwierzęcego powinno być budowanie świadomości prawidłowego odżywiania zwierząt wśród opiekunów psów i kotów. Zoodietetyk zajmuje się również doradztwem w zakresie ustalenia właściwej, idealnie dobranej diety pod zwierzę oraz dolegliwości, z którymi się zmaga.

Zawód dietetyka zwierzęcego nie został jeszcze prawnie usankcjonowany w Polsce, przez co wybór odpowiedniego specjalisty może sprawić problem. Tutaj warto zwracać uwagę na zasady, którymi kieruje się dany zoodietetyk oraz na jego wykształcenie. Moją ścieżką w zdobywaniu wiedzy w tym zakresie poza ciągłym samorozwojem, było ukończenie 5-letnich stacjonarnych studiów zootechnicznych ze specjalizacją żywienie zwierząt.

Psi dietetyk oraz koci dietetyk to również osoba, która powinna ściśle współpracować z innymi osobami z branży takimi jak lekarze weterynarii, technicy weterynarii, behawioryści, czy zoofizjoterapeuci. Ja w swojej praktyce trzymam się właśnie takiej zasady i mam w swoim otoczeniu osoby, z którymi w każdej chwili mogę się skonsultować, aby moje diety były jak najbardziej kompleksowo przygotowane.

 

Kiedy warto skorzystać z konsultacji żywieniowej u zoodietetyka?

Na skorzystanie z takiej konsultacji zawsze jest dobry moment. Jeżeli masz wątpliwości, czy aby na pewno odpowiednio i zdrowo odżywiasz swojego pupila i czy zapewniasz mu wszystkie niezbędne składniki, to jest właśnie dobry moment na skorzystanie z konsultacji.

Innym przypadkiem są sytuacje, gdzie mamy psa lub kota chorego np. na dolegliwości trzustki, wątroby, nerek, cukrzycę, alergie, nietolerancje, otyłość itp. gdzie odpowiednia dieta odgrywa kluczową rolę, jako wsparcie w leczeniu.

Należy jednak pamiętać, że dieta jest procesem długotrwałym i oddziałuje na organizm na przestrzeni czasu. Dlatego warto zadbać o nią już od najmłodszych lat naszego pupila. Zdrowa i odpowiednia dieta już od samego początku życia psa lub kota, skutecznie wydłuża jego żywotność, a przede wszystkim poprawia jakość życia i zwiększa odporność przed wieloma chorobami i dolegliwościami. Motto, którym się kieruję to ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Co zawiera moja konsultacja żywieniowa?

Czas trwania konsultacji to 60 minut. Konsultacja odbywa się online.

Pierwsza konsultacja

Wywiad zdrowotno-żywieniowy

Omówienie problemów Twojego pupila i zaproponowanie rozwiązań

Wybór najlepszego rozwiązania żywieniowego

Ocena sylwetki zwierzęcia w skali BCS

Omówienie wyników badań pod kątem żywieniowym

Przedstawienie zaleceń żywieniowych

Przedstawienie i omówienie strategii żywieniowej

Odpowiedź na nurtujące pytania

Ścieżka konsultacji żywieniowej

Jeśli szukasz zaangażowanego dietetyka zwierzęcego, który w 100% zaopiekuje się odżywianiem Twojego pupila, to nie mogłeś/aś trafić lepiej 😉

Zdrowie

Nie ma sytuacji bez wyjścia

Jako dietetyk zwierzęcy wiem, że odpowiednia dieta jest świetną profilaktyką przeciwko wielu chorobom, jak również wsparciem już w samym leczeniu. Prowadzę konsultacje żywieniowe zarówno dla psów i kotów zdrowych, jak i chorych z dolegliwościami m.in. cukrzycowymi, nerkowymi, wątrobowymi, trzustkowymi, jelitowymi, otyłością, nowotworami, trawiennymi, tarczycowymi, kostno-stawowymi, alergiami i nietolerancjami oraz z problemami z układem moczowym. Konsultacje prowadzę zarówno dla zwierząt młodych, dorosłych, jak i tych w podeszłym wieku.

Sprawdź co o mnie mówią:

Google
gwiazdki

4,9/5

Facebook
gwiazdki

5/5

Wewnętrzny system ocen NPS

9,8/10

Najczęściej zadawane pytania:

Konsultację żywieniową zaczynam od wywiadu i zebrania wszystkich niezbędnych informacji na temat psa lub kota. Na tej podstawie mogę ocenić, co jest potencjalnym źródłem problemów Twojego pupila oraz jak te problemy rozwiązać. To wszystko właśnie omawiamy podczas konsultacji żywieniowej. Pokazuję Ci drogę, gdzie jesteśmy teraz, a gdzie możemy być i jak ten konkretny cel osiągnąć. W swojej praktyce podchodzę holistycznie i zawsze stawiam zdrowie zwierzęcia na pierwszym miejscu.

Wykonanie odpowiednich badań jest istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy pies lub kot cierpi na dolegliwości zdrowotne. W pierwszej kolejności zawsze należy wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne. Standardowy zestaw badań, który warto wykonywać regularnie i jest mi potrzebny do przygotowania diety to: morfologia, biochemia (wątroba, nerki, trzustka), jonogram rozszerzony (wapń, fosfor, potas, sód, chlorki, magnez). U zwierząt starszych przydatne będą również hormony tarczycy (T4, fT4). Jeśli występują problemy gastryczne, to zaleca się także zbadanie kwasu foliowego oraz witaminy B12. Warto także dodatkowo wykonać badania moczu i kału. Listę potrzebnych badań znajdziesz również tutaj.

Zawsze też proszę o zdjęcia zwierzęcia od góry i od boku w celu oceny jego kondycji BCS oraz dopasowania dawkowania posiłków.

Zdrowa i właściwie zbilansowana dieta, to podstawa zdrowia zwierzęcia. Dzięki odpowiedniej diecie zapewnisz swojemu pupilowi świetną profilaktykę przed wieloma schorzeniami oraz wpłyniesz na jego prawidłowy rozwój i wzrost. Konsultacja dietetyczna online ze mną to indywidualne podejście pod potrzeby Twojego psa lub kota. Sytuacja pandemii, która wstrząsnęła całym Światem na początku 2020 roku, dowodzi jak bardzo istotna jest możliwość zdalnego kontaktu online. Dzięki możliwościom XXI wieku bez problemu i bez ograniczeń odległościowych, mam możliwość dopasować dietę dla Twojego pupila, tak samo skuteczną, jak dieta ustalona podczas spotkania stacjonarnego.

 

Wszystko tak na prawdę zależy od wybranej diety. W rzeczywistości jednak na dietę domową dla naszego psa lub kota, nie musimy wcale poświęcać tak dużo czasu. Często zwłaszcza w przypadku diety BARF, wystarczy poświęcić 2 – 4 godziny raz w miesiącu, aby przygotować i następnie przechowywać posiłki dla naszego pupila na całe 30 dni.

Koszt konsultacji dla psa, kota lub fretki to 300 zł i obejmuje wizytę online trwającą 60 minut, w której przeprowadzimy wywiad zdrowotno-żywieniowy, omówimy problemy zdrowotne zwierzęcia, pomogę w wyborze najlepszego rozwiązania żywieniowego, ocenię sylwetkę zwierzęcia w skali BCS, przeanalizuję i omówię wyniki badań pod kątem żywieniowym i przedstawię zalecenia oraz plan dalszej strategii żywieniowej lub dietoterapii. Odpowiem też oczywiście na Twoje pytania.

Nie, przygotowuję również inne rodzaje diet. O ile jestem zwolennikiem diety BARF, to prawda jest taka, że nie sprawdzi się ona w każdym przypadku. Wychodzę z założenia, że dieta powinna być z jednej strony odpowiednia dla zwierzęcia, ale z drugiej strony też komfortowa dla opiekuna. Dlatego poza dietą BARF, rozpisuję również diety gotowane oraz diety oparte o karmy mokre. Zrezygnowałem jedynie z rozpisywania diet opartych o karmy suche, gdyż nie uważam tego za zdrowe rozwiązanie żywieniowe.

Usługę można opłacić przelewem bankowym, BLIKiem, szybkimi płatnościami bankowymi, paypalem. Można również skorzystać z płatności odroczonej oraz płatności ratalnej.

Nie prowadzę konsultacji stacjonarnych. W wyjątkowych przypadkach oferuję konsultacje żywieniowe z dojazdem do klienta. Odbywają się one na podstawie wcześniej ustalonego terminu. Cena konsultacji na żywo jest ustalana indywidualnie, wraz z uwzględnieniem kosztów dojazdu.

Tak jak najbardziej. W ramach jednej konsultacji spokojnie jesteśmy w stanie omówić dwa zwierzęta. Przy większej liczbie zwierząt, proszę o kontakt pod adres email kontakt@petslover.pl, gdyż w zależności od stopnia skomplikowania przypadków, może być konieczność umówienia większej liczby terminów na konsultację żywieniową.

Chcesz skorzystać z konsultacji żywieniowej online?

Wciśnij poniższy przycisk

Masz dodatkowe pytania?

Napisz do mnie wiadomość!

Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji żywieniowej dla swojego psa lub kota, zamów konsultację i wypełnij formularz.

8 komentarzy

  1. Proszę o pomoc w sprawie diety eliminacyjnej u mojego pieska. Ma problem z kamica układu moczowego. Jest to kamica cysteinowa. Mam suchą karmę od weterynarza, ale mam pytanie czy mogę jeszcze gotować mu posiłki i jakie tzn które produkty mogę brać pod uwagę. Pozdrawiam

  2. Dzień dobry, na wstępie chciałabym się dowiedzieć jaka jest cena Pana usług, nie mogłam znaleźć takiej informacji

    • Wyniki proszę wysłać w odpowiedzi na moją wiadomość mailową. Jeśli jej Pani nie widzi, to proszę zerknąć do folderu spam, być może tam trafiła.

    • To zależy, co wchodzi w skład takiego pakietu dla kotów geriatrycznych. Zależy od laboratorium. Natomiast raczej powinno być wszystko co potrzebne :).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz