ŻywienieKonsultacje żywieniowe u zoodietetyka

Tak jak w świecie ludzi mamy podział na lekarzy i dietetyków, tak samo w przypadku świata zwierząt mamy lekarzy weterynarii i zoodietetyków. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę o istnieniu takiej profesji jak zoodietetyk. W Polsce jednak jest to jeszcze pewna nowość.

 

Kim jest zoodietetyk?

Zoodietetyk lub inaczej dietetyk zwierzęcy to osoba, która profesjonalnie zajmuje się żywieniem psów i kotów. Głównym celem dietetyka zwierzęcego powinno być budowanie świadomości prawidłowego odżywiania zwierząt wśród opiekunów psów i kotów. Zoodietetyk zajmuje się również doradztwem w zakresie ustalenia właściwej, idealnie dobranej diety pod zwierzę oraz dolegliwości, z którymi się zmaga.

Zawód dietetyka zwierzęcego nie został jeszcze prawnie usankcjonowany w Polsce, przez co wybór odpowiedniego specjalisty może sprawić problem. Tutaj warto zwracać uwagę na zasady, którymi kieruje się dany zoodietetyk oraz na jego wykształcenie. Moją ścieżką w zdobywaniu wiedzy w tym zakresie poza ciągłym samorozwojem, było ukończenie 5-letnich stacjonarnych studiów zootechnicznych ze specjalizacją żywienie zwierząt. Więcej na mój temat można przeczytać w zakładce O mnie.

Psi dietetyk oraz koci dietetyk to również osoba, która powinna ściśle współpracować z innymi osobami z branży takimi jak lekarze weterynarii, technicy weterynarii, behawioryści, czy zoofizjoterapeuci. Ja w swojej praktyce trzymam się właśnie takiej zasady i mam w swoim otoczeniu osoby, z którymi w każdej chwili mogę się skonsultować, aby moje diety były jak najbardziej kompleksowo przygotowane.

 

Kiedy warto skorzystać z konsultacji żywieniowej u zoodietetyka?

Na skorzystanie z takiej konsultacji zawsze jest dobry moment. Jeżeli masz wątpliwości, czy aby na pewno odpowiednio i zdrowo odżywiasz swojego pupila i czy zapewniasz mu wszystkie niezbędne składniki, to jest właśnie dobry moment na skorzystanie z konsultacji.

Innym przypadkiem są sytuacje, gdzie mamy psa lub kota chorego np. na dolegliwości trzustki, wątroby, nerek, cukrzycę, alergie, nietolerancje, otyłość itp. gdzie odpowiednia dieta odgrywa kluczową rolę, jako wsparcie w leczeniu.

Należy jednak pamiętać, że dieta jest procesem długotrwałym i oddziałuje na organizm na przestrzeni czasu. Dlatego warto zadbać o nią już od najmłodszych lat naszego pupila. Zdrowa i odpowiednia dieta już od samego początku życia psa lub kota, skutecznie wydłuża jego żywotność, a przede wszystkim poprawia jakość życia i zwiększa odporność przed wieloma chorobami i dolegliwościami. Motto, którym się kieruję to ,,Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Co zawierają moje konsultacje żywieniowe?

Plan diety

Plan diety

 • Zawierający kartę diety, której prowadzenie gwarantuje sprawniejsze wprowadzenie nowej diety.

 • Rozpisany w dawce dziennej uwzględniający, wszystkie niezbędne składniki i suplementy.

 • Otrzymujesz listę zakupów oraz informację, gdzie możesz zakupić produkty.

 • Uwzględniający stan zdrowia Twojego pupila oraz alergie i nietolerancje.

 • Zawierający wszelkie instrukcje i zalecenia żywieniowe.

 • Dopasowany do Twoich preferencji.

Wsparcie

Wsparcie

 • Nieograniczona możliwość konsultacji i zadawania pytań przez okres trwania współpracy.

 • Regularna weryfikacja diety i modyfikacje w razie potrzeby w obrębie wybranego wariantu diety.

 • Kontakt w preferowanej formie: mail, telefon, messenger. Jak wolisz.

 • Regularną ocenę sylwetki i kondycji BCS Twojego pupila.

 • Analizę wyników badań pod kątem dietetycznym i wprowadzenie ewentualnych zmian w diecie z nimi związanych.

 • Dostęp do najnowszych artykułów i moich wskazówek.

Jak wygląda współpraca ze mną?

Wywiad żywieniowy online

W pierwszej kolejności należy opłacić konsultację i wypełnić formularz online (link do formularza uzyskasz w wiadomości mailowej po opłaceniu konsultacji), w którym poproszę Cię o uzupełnienie najważniejszych informacji na temat Twojego psa lub kota. Zanim przygotuję rozpiskę żywieniową dla Twojego pupila, upewnię się jaki jest jego stan zdrowia i w razie konieczności zalecę wykonanie konkretnych badań. Dzięki informacjom, które uzupełnisz ułożę plan optymalnie dopasowany do Twojego zwierzęcia oraz jego stanu zdrowia.

 

Indywidualna dieta

Indywidualnie skomponowana dieta

W ciągu 14 dni roboczych przygotuję rozpiskę żywieniową z indywidualnie dopasowaną dietą dla Twojego psa lub kota. Rozpiska będzie również zawierać wszelkie zalecenia żywieniowe i instrukcje oraz dawkowanie, w zależności czy zdecydujesz się na dietę domową lub karmę gotową. W swojej praktyce dietetycznej stawiam zdrowie zwierzęcia na pierwszym miejscu, dlatego zawsze wybieram diety o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Z tego też powodu zrezygnowałem z rozpisywania diet opartych o karmy suche, a skupiam się właśnie na dietach domowych lub dobrych jakościowo karmach mokrych.

 

Współpraca

Dostępność przez cały okres współpracy

Moja konsultacja to nie tylko profesjonalnie przygotowany plan, a również regularny kontakt z Tobą. Wspólnie analizujemy postępy na podstawie przesyłanych przez Ciebie opinii oraz relacji na temat samopoczucia i sytuacji Twojego pupila. Odpowiadam na każde pytanie i wątpliwości, wspieram w trudnych chwilach i rozwiewam wszelkie obawy. Utrzymuję zasadę, że nie zostawiam bez odpowiedzi dłużej niż 24 godziny robocze, a moi klienci mogą potwierdzić, że w większości sytuacji odpowiadam znacznie szybciej. Dlatego właśnie moje usługi online, jako dietetyka zwierzęcego zapewniają świetną profilaktykę zdrowotną dla Twojego pupila oraz maksymalne osiągnięcie celu i pożądanego efektu.

 

Zdrowie

Nie ma sytuacji bez wyjścia

Jako dietetyk zwierzęcy wiem, że odpowiednia dieta jest świetną profilaktyką przeciwko wielu chorobom, jak również wsparciem już w samym leczeniu. Prowadzę konsultacje żywieniowe zarówno dla psów i kotów zdrowych, jak i chorych z dolegliwościami m.in. cukrzycowymi, nerkowymi, wątrobowymi, trzustkowymi, jelitowymi, otyłością, trawiennymi, tarczycowymi, kostno-stawowymi, alergiami i nietolerancjami oraz z problemami z układem moczowym. Konsultacje prowadzę zarówno dla zwierząt młodych, dorosłych, jak i tych w podeszłym wieku.

Sprawdź co o mnie mówią:

Google
gwiazdki

5/5

Facebook
gwiazdki

5/5

Najczęściej zadawane pytania:

Ułożenie diety online zaczynam od wywiadu i zebrania wszystkich niezbędnych informacji na temat psa lub kota, w celu ułożenia idealnie dopasowanej diety. Uzgadniamy również, czy wolisz dietę opartą o samodzielne przygotowywanie w domu, czy gotowe produkty komercyjne. W pierwszej kolejności obliczam zapotrzebowanie Twojego pupila na energię, białko oraz wszystkie witaminy oraz makro i mikroelementy. Analizuję również sylwetkę psa lub kota na podstawie przesłanych zdjęć oraz jego wyniki badań. Mając wszystkie informacje, ustalam wielkość porcji, gramaturę poszczególnych składników, suplementów lub karmy tak, aby dieta była w pełni zbilansowana i zdrowa.

Plan diety online przygotowuję na zasadzie wspólnie wybranego optymalnego rozwiązania dietetycznego. W zależności od tego jakie są Twoje możliwości czasowe oraz dostępność poszczególnych produktów. Plan diety zawiera również dodatkowe zalecenia żywieniowe oraz instrukcje na temat przygotowywania, przechowywania posiłków oraz właściwego dawkowania.

Wykonanie odpowiednich badań jest istotne zwłaszcza w sytuacji, gdy pies lub kot cierpi na dolegliwości zdrowotne. W pierwszej kolejności zawsze należy wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne. Standardowy zestaw badań, który warto wykonywać regularnie i jest mi potrzebny do przygotowania diety to: morfologia, biochemia (wątroba, nerki, trzustka), jonogram rozszerzony (wapń, fosfor, potas, sód, chlorki, magnez). U zwierząt starszych przydatne będą również hormony tarczycy (T4, fT4). Jeśli występują problemy gastryczne, to zaleca się także zbadanie kwasu foliowego oraz witaminy B12. Warto także dodatkowo wykonać badania moczu i kału.

Zawsze też proszę o zdjęcia zwierzęcia od góry i od boku w celu oceny jego kondycji BCS oraz dopasowania dawkowania posiłków.

Zdrowa i właściwie zbilansowana dieta, to podstawa zdrowia zwierzęcia. Dzięki odpowiedniej diecie zapewnisz swojemu pupilowi świetną profilaktykę przed wieloma schorzeniami oraz wpłyniesz na jego prawidłowy rozwój i wzrost. Konsultacja dietetyczna online ze mną to dieta dopasowania indywidualnie pod potrzeby psa lub kota. Sytuacja pandemii, która wstrząsnęła całym Światem na początku 2020 roku, dowodzi jak bardzo istotna jest możliwość zdalnego kontaktu online. Dzięki możliwościom XXI wieku bez problemu i bez ograniczeń odległościowych, mam możliwość dopasować dietę dla Twojego pupila, tak samo skuteczną, jak dieta ustalona podczas spotkania stacjonarnego.

Słysząc słowo dieta, najczęściej przychodzą nam na myśl po prostu odpowiednio rozpisane posiłki, które należy stosować przez określony czas. Dlatego oprócz przygotowania indywidualnej diety, przez cały okres naszej współpracy będziemy w stałym kontakcie, będę Cię wspierał, interesował się tym jak Ci idzie, jak czuje się Twój pupil i będę odpowiadał na każde Twoje pytanie.

Wszystko tak na prawdę zależy od wybranej diety. W rzeczywistości jednak na dietę domową dla naszego psa lub kota, nie musimy wcale poświęcać tak dużo czasu. Często zwłaszcza w przypadku diety BARF, wystarczy poświęcić 2 – 4 godziny raz w miesiącu, aby przygotować i następnie przechowywać posiłki dla naszego pupila na całe 30 dni.

Koszt konsultacji dla psa, kota lub fretki to 300 zł i obejmuje przygotowanie rozpiski z dietą, zaleceniami żywieniowymi, instrukcjami oraz 1,5 miesięczne wsparcie dietetyczne. Konsultacja żywieniowa u zoodietetyka to współpraca długoterminowa, tak aby była, jak najlepiej i indywidualnie dopasowana do każdego psa lub kota.

W przypadku konsultacji dla większej liczby zwierząt, cena jest ustalana indywidualnie po wcześniejszym kontakcie.

Standardowo w ramach pierwszej konsultacji moje wsparcie we wprowadzeniu nowej diety trwa 1,5 miesiąca, z możliwością przedłużenia. Każde przedłużenie wsparcia o kolejne 1,5 miesiąca kosztuje 150 zł. Jest również możliwość wykupienia od razu wsparcia 6-miesięcznego w obniżonej cenie.

Wsparcie żywieniowe to czas, kiedy możesz mi zadawać pytania, wysyłać wyniki badań do analizy, zdawać raporty z wprowadzania diety. Tutaj nie ma limitów ilościowych, tak więc możesz pytać, ile tylko zechcesz.

Oferuję również konsultację żywieniowe z dojazdem do klienta. Odbywają się one na podstawie wcześniej ustalonego terminu. Cena konsultacji na żywo jest ustalana indywidualnie, wraz z uwzględnieniem kosztów dojazdu.

Chcesz skorzystać z konsultacji żywieniowej online?

Wciśnij poniższy przycisk

Masz dodatkowe pytania?

Napisz do mnie wiadomość!

Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji żywieniowej dla swojego psa lub kota, zamów konsultację i wypełnij formularz.

6 komentarzy

 1. Proszę o pomoc w sprawie diety eliminacyjnej u mojego pieska. Ma problem z kamica układu moczowego. Jest to kamica cysteinowa. Mam suchą karmę od weterynarza, ale mam pytanie czy mogę jeszcze gotować mu posiłki i jakie tzn które produkty mogę brać pod uwagę. Pozdrawiam

 2. Dzień dobry, na wstępie chciałabym się dowiedzieć jaka jest cena Pana usług, nie mogłam znaleźć takiej informacji

  • Koszt konsultacji to 300 zł dla jednego zwierzęcia. Obejmuje przygotowanie rozpiski z dietą, zaleceniami żywieniowymi, instrukcjami oraz moje 1,5 miesięczne wsparcie dietetyczne z możliwością przedłużenia.

  • Wyniki proszę wysłać w odpowiedzi na moją wiadomość mailową. Jeśli jej Pani nie widzi, to proszę zerknąć do folderu spam, być może tam trafiła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz