PsyOwczarek niemiecki, york i rottweiler leżące na trawie

Ras psów na świecie jest około 340, jednak są te bardziej lub mniej popularne. Fakt, faktem ostatnio udało mi się zauważyć, że panuje pewien trend w Polsce i większość właścicieli decyduje się na mniejsze rasy psów. Spójrzmy na ranking jak to wygląda w Polsce aktualnie.10. Siberian Husky

  Husky na śniegu Chyba, jedna z najbardziej charakterystycznych ras psów jakie istnieją. Zawsze mi się podobały te psy, ze względu na naturalny żywy temperament, a jednocześnie bardzo przyjacielskie nastawienie do ludzi. Nie lubią one samotności i uwielbiają przebywać wśród ludzi lub czy też wśród innych psów. Dodatkowo jest to rasa z bardzo dobrą odpornością na warunki zewnętrzne. Słyszałem kiedyś powiedzenie, że podobno jak ktoś zdecyduję się na tą rasę psa, to już zawsze będzie ją miał.

9. Beagle

  Beagle na łące Psy o bardzo charakterystycznych, bardzo uwielbianych przez wszystkich uszach, które aż się unoszą z radości co można zaobserwować w niektórych reklamach telewizyjnych. Średniej wielkości psy, podobnie jak poprzednik bardzo żywiołowy. Co ciekawe jest traktowany przez wielu jako pies rodzinny, spokojny a tak na prawdę pierwotnie został przysposobiony do polowań. Dlatego, też lepiej nie zostawiać go samego w domu na długo, bo po powrocie możemy się zdziwić 🙂

8. American Staffordshire Terrier

  Amstaff Amstaff to również bardzo popularny pies wśród Polaków. Jest to rasa psa, która pomimo nienajwiększych rozmiarów, jest bardzo silna i dobrze zbudowana. Pies ten ma bardzo specyficzny charakter, przez co nie jest łatwy do opanowania, ale już odpowiednio wytresowany, jest bardzo dobrym obrońcą i stróżem.

7. Buldog francuski

  Mops leżący na trawie Rasa psów, której popularność wzrasta w niespodziewanym tempie. Widać bardzo wielu zwolenników tej rasy szczególnie wśród kobiet. Pewnie jest to związane z bardzo łagodnym i towarzyskim temperamentem. Poza tym odznaczają się wysoką inteligencją. Psy te zdecydowanie nadają się do kontaktu z dziećmi.

6. West Highland White Terrier

  West Highland White Terrier na smyczy Potocznie zwany Westie, pies o bardzo charakterystycznej szacie. Żywiołowy, nieustraszony o silnym charakterze, a jednocześnie bardzo towarzyski. Bardzo pozytywne nastawiony do ludzi i mocno się z nimi związuje, jednak czasami bywa trochę nieufny.

5. Sznaucer Miniaturowy

  Sznaucer miniaturowy na plaży Idealny pies dla wszystkich barberów, ze względu na charakterystyczną brodę i wąsy :D. Żywiołowy i wesoły, odpowiedni do tresury, gdyż lubi się uczyć nowych rzeczy. Jest zdecydowanie typem psa rodzinnego.

4. Berneński Pies Pasterski

  Berneński pies pasterski w ogrodzie Po serii mniejszych piesków, czas na „olbrzyma” :D. Nie jest największa rasą ale w porównaniu do poprzedników zdecydowanie przewyższa ich rozmiarem. Pomimo tego jest psem o bardzo zrównoważonym i towarzyskim temperamencie. Bardzo mocno przywiązuje się do swoich właścicieli. Spokój nabywa dopiero z wiekiem, gdyż na początku jako szczeniak, na pewno nie da Ci spokoju, ale będzie idealnym motywatorem do wyjścia z domu :).

3. Labrador Retriever

  Labrador Bardzo popularny piesek, pewnie z tego względu że jako towarzysz człowieka, jest można powiedzieć idealnym psem. Bardzo łagodne usposobienie, predyspozycje do zooterapii oraz przyjacielskość to jego znaki szczególne. Bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie z dziećmi. Ze względu na łagodność, niezbyt nadaje się na psa stróża, ale ruchliwość ma we krwi :).

2. Yorkshire Terrier

  Dwa yorki leżące w legowisku Nie ma żadnych wątpliwości, że jest to jedna najpopularniejszych ras w Polsce. Aktualnie na drugim miejscu ale myślę, że to kwestia czasu i będzie na pierwszym. Psy te pomimo niewielkich rozmiarów, odznaczają się niezwykłą odwagą i zadziornością. Bardzo mocno przywiązuje się do swojego opiekuna i przez to bywa o niego zazdrosny :), ale nie ma problemu z zostaniem przez jakiś czas samemu w domu. Ze względu na niepokaźną budowę, nie przepada za niedelikatnym traktowaniem.

1. Owczarek Niemiecki

  Owczarek niemiecki stojący na trawniku Pomimo rosnącej popularności yorków, w Polsce pod względem ilości góruje owczarek niemiecki. Jest to pies bardzo przywiązujący się do właściciela, dzięki czemu jest wobec niego bardzo lojalny. Jest zwierzęciem o żywiołowym temperamencie i silnej budowie. Doskonały towarzysz aktywnego trybu życia oraz zabawy. Wrodzona odwaga sprawia, że jest doskonałym stróżem i obrońcą. Jest to rasa również idealna do tresury, lecz trzeba mu poświęcić wiele uwagi i troskliwości.
10 najpopularniejszych ras psów w Polsce
5 (100%) 1 vote